Zespół muzyczny czy DJ na wesele – co wybrać?

by:

Moda

Choć pytanie o właściwy wybór nurtuje wiele osób już od lat, to wciąż jest na topie. Rozważmy zatem czy DJ na wesele jest lepszym wariantem czy może jednak warto postawić na zespół muzyczny. Na początek rozważań ustalmy, że zarówno dobry DJ na wesele jak i orkiestra sprawią, że oprawa muzyczna wesela będzie świetna, a goście będą bawić się do rana. Na kogo w takim przypadku postawić?

Pierwszym i często dość ważnym czynnikiem jest kwestia finansowa. Z reguły DJ na wesele to tańszy wariant, co przemawia właśnie za nim. Dlaczego? Ponieważ albo pracuje sam albo w duecie z drugim DJ’em czy z wodzirejem. Płacimy zatem jednej, max dwóm, a w przypadku zespołu czy orkiestry skład to zazwyczaj od czterech do sześciu muzyków czy nawet czasami więcej, a przecież oni wszyscy muszą zarobić.

Ilość członków zespołu jest kolejną kategorią do rozważenia. Niekiedy trudniej jest pertraktować z kilkoma muzykami, podczas gdy praca DJ’a na wesele i wodzireja zazwyczaj opiera się na przygotowanych dla klientów pakietach usług. Nieraz jednak jego oferta okazuje się uboższą od tej orkiestry, zwłaszcza w zakresie oprawy muzycznej, bo gra świateł jaką może nam zaoferować DJ na wesele może stać naprawdę na wysokim poziomie.

Zaletą orkiestry jest możliwość gry dla gości na żywo i szybkiego reagowania na ich zapotrzebowanie. Znanym motywem imprezowym są piosenki zamawiane na życzenie, dedykowane solenizantom czy parze młodej albo wspólne śpiewanie najbardziej chwytliwych i popularnych przebojów. Z kolei zakres utworów jaki posiada DJ na wesele jest ograniczony – wybiera on piosenki zgodne z preferencjami muzycznymi, jednak nigdy nie jest w stanie w pełni przewidzieć oczekiwań wszystkich osób.

Jak widać oba warianty mają plusy i minusy. Musisz rozważyć, które są dla Ciebie ważniejsze. Jeśli zdecydujesz, że DJ na wesele to najlepszy wybór dla Ciebie, to koniecznie postaw na sprawdzoną i fachową osobę z dobrymi referencjami, jak DJ na wesele z firmy GMusic!

Comments are closed.