Tradycje związane z wyglądem Panny Młodej

by:

Moda

Dla ludzi żyjących w dzisiejszych czasach tradycje przestały mieć już znaczenie. Często nawet nie mają oni pojęcia o ich istnieniu, dlatego nie są w stanie ich pielęgnować. Dla przyszłych Panien Młodych liczy się tylko i wyłącznie to, co oferuje im nowoczesna moda ślubna, a nie żadne przesądy.

Mimo wszystko warto przynajmniej je poznać i być może zastosować, aby samemu pielęgnować wartości własnego ojczystego kraju. Tradycyjny strój polskiej Panny Młodej musi składać się z kilku kluczowych elementów. Podczas wesela powinna mieć ona na sobie coś pożyczonego, coś nowego i coś starego. Ma to zapewnić jej szczęście w związku i pomyślność oraz udane życie z partnerem. Akurat tę tradycję dość łatwo można uszanować i podtrzymać. Wystarczy wziąć welon od swojej mamy, a kolczyki zakupić np. w lumpeksie.

Według polskich tradycji stój każdej Panny Młodej powinien też być w całości biały. Ten właśnie kolor ma kojarzyć się z czystością. Według religii kobieta powinna powstrzymać się od kontaktów seksualnych aż do zamążpójścia, gdyż w przeciwnym wypadku zgrzeszy. Oczywiście mało która para wywiązuje się z tego obowiązku, dlatego białe suknie ślubne mogą założyć na siebie nawet te panie, po których widać już, że spodziewają się dziecka. Nie jest to źle odbierane przez gości weselnych.

Istnieje jeszcze wiele ciekawych tradycji związanych właśnie ze strojem Panny Młodej. Warto przynajmniej je poznać i zastosować się chociażby do kilku z nich, aby samodzielnie podtrzymać kulturę własnego kraju. W dzisiejszych czasach coraz bardziej zaczyna ona bowiem zanikać.

Comments are closed.