Ślub obiektywem fotografa czy kamerzysty?

by:

Wiara i religia

Nie ulega wątpliwościom, że najważniejszy moment w życiu, jakim jest ślub, musi zostać uwieczniony. Jest to jedyna i niepowtarzalna chwila, którą później można wspominać raz za razem, przeglądając albumy i oglądając film. Udokumentowanie tej ważnej chwili może się jednak odbywać na różne sposoby. Do wyboru mamy wielu profesjonalistów, którzy zrobią to za nas, a wśród nich zarówno fotografów, jak i kamerzystów. Którego więc wybrać?

Różnica między nimi jest oczywista i wynika ze sposobu utrwalania wydarzeń. Fotograf wykonuje zdjęcia z ostatnich przygotowań do ślubu, błogosławieństwa udzielanego przez rodziców, ceremonii kościelnej i cywilnej oraz przyjęcia weselnego. Dodatkowo zajmuje się on także kreacją sesji plenerowych, których miejsce jest indywidualnie ustalaną kwestią w zależności od preferencji młodej pary. Kamerzysta również jest obecny na wymienionych wydarzeniach, on jednak ma do dyspozycji kamerę. Dzięki temu nie umknie mu żaden szczegół i relacja z tego dnia będzie pełna.

Pozostaje więc zdecydować, kogo wynajmiemy na ślub. Kwestia fotografa zwykle nie budzi zastrzeżeń. Każdy chciałby mieć do dyspozycji dokumentację fotograficzną ze swojego wielkiego dnia. Stąd też dobry fotograf ślubny ze Szczecina – patrz tutaj: https://lukaszpopielarz.pl – nie może narzekać na brak ofert.

Fotografia ślubna ma taki plus, że zdjęcia można wysyłać gościom weselnym, dla których również będą stanowić pamiątkę. W obecnych czasach odbywa się to już przeważnie w formie elektronicznej. Dobrym rozwiązaniem jest także tworzenie galerii internetowych zabezpieczonych hasłem, które podaje się wybranym osobom. Wówczas każdy z gości ma swobodny dostęp do zdjęć z całej uroczystości oraz zabawy.

Więcej kontrowersji budzi kamerzysta. O ile jeszcze kilkanaście lat temu nie wyobrażano sobie uroczystości nieutrwalonej na kasecie video, o tyle teraz zainteresowanie usługami kamerzysty nieco spada. Z drugiej strony zdjęcia wykonywane przez fotografa są już bardzo dobrej jakości i mogą uchwycić większość ciekawych momentów, a nie są tak stresujące dla gości jak ciągły widok kamery.

Ciężko wyobrazić sobie ślub bez fotografa. Utrwalenie na zdjęciach tego ważnego dnia leży zazwyczaj w jego rękach, a wykonane przez niego fotografie pozostają pamiątką dla wszystkich uczestników tego wydarzenia. Wynajęcie kamerzysty pozostaje opcjonalne.

Comments are closed.