Pobranie krwi pępowinowej

by:

Wiara i religia

Narodziny dziecka to ogromne szczęście, ale równocześnie mnóstwo obaw i wiele decyzji, które nagle musimy podjąć. Oczekiwanie na przyjście na świat potomka to czas, kiedy przygotowujemy się nie tylko logistycznie (urządzanie pokoiku dziecięcego, kompletowanie wyprawki, zabawek), ale także zbieramy nowe wiadomości i doświadczenia (nieocenione rady od mam, przyjaciółek, wizyty w szkole rodzenia, niezliczone poradniki o ciąży, porodach i wychowaniu dzieci).

Przed porodem warto także zastanowić się nad zabezpieczeniem naszego maleństwa pod względem zdrowotnym. Mowa tu oczywiście o coraz popularniejszym wśród młodych rodziców pozyskaniu krwi pępowinowej.

Krew taka może w przyszłości uratować zdrowie, a nawet życie naszego maluszka (lub jego rodzeństwa). Dla samej mamy pobranie krwi pępowinowej nie wiąże się z żadnymi niedogodnościami, jedyne o czym trzeba pamiętać, to zabranie zestawu do poboru krwi pępowinowej ze sobą do szpitala i poinformowanie o tym personelu medycznego na sali porodowej.

Wszelkie informacje na temat komórek macierzystych znajdziemy na stronie krewpepowinowa.pl. Jest to kompendium wiedzy o pozyskiwaniu krwi pępowinowej. Dowiemy się między innymi: co to są komórki macierzyste, jak pobiera się i przechowuje krew, w jakich przypadkach chorobowych mogą być wykorzystywane komórki macierzyste i co to są transplantacje autologiczne. Na stronie znajdziemy ponadto listę i opis banków krwi pępowinowej – zarówno tych publicznych, jak i rodzinnych, a także wszelkie aktualności dotyczące komórek macierzystych i sposobów ich wykorzystania. Warto zawczasu zapoznać się z tymi danymi i zdecydować się na pobranie krwi – z pewnością będzie to dobra inwestycja w zdrowie naszego dziecka.

Zobacz też: Komórki macierzyste

Comments are closed.