Języki obce na rynku pracy

by:

Dzieci

Znajomość języka angielskiego, to praktycznie jeden z najbardziej podstawowych wymogów na rynku pracy. W tym celu dzisiejsze dzieci uczą się języka angielskiego, nie tylko od pierwszych klas szkoły podstawowej, ale nawet od najmłodszych grup w przedszkolu, a warto też dodać, że do prywatnych placówek na angielski dla dzieci rodzice mogą zapisać jeszcze młodsze dziecko.

Aktualnie bardzo częstym kryterium branym pod uwagę przy wyborze konkretnej szkoły jest jej oferta językowa. W ostatnich latach zwiększyła się liczba klas dwujęzycznych. Uczeń ma tam możliwość nauki przedmiotów szkolnych w językach obcych, najczęściej angielskim czy hiszpańskim lub niemieckim.

W największych miastach jak Kraków powstaje też wiele prywatnych szkół językowych, które mają w swojej ofercie angielski dla dzieci, młodzieży lub dorosłych. Szkoły językowe dni i godziny nauki dopasowują do planów lekcji w szkole, dzięki temu dzieci z reguły mogą chodzić na prywatne zajęcia bezpośrednio po zakończonych lekcjach w szkole. Najczęściej udają się na dodatkowe zajęcia angielskiego, hiszpańskiego czy niemieckiego, ale i francuski czy włoski cieszą się zainteresowaniem.

Centrum językowe Mova w Krakowie specjalizuje się w nauce wyłącznie dzieci i oferuje – patrz tutaj: http://www.mova.pl/ – angielski dla dzieci od jednego do szesnastu lat. Z kolei jest też wiele szkół oferujących duży wybór języków do nauki w jednym miejscu. Do wyboru są nawet języki egzotyczne. Dużym i rosnącym powodzeniem cieszy się nauka takich języków jak chiński, czy arabski. Do łask wraca również język rosyjski, za którym dzieci kiedyś nie przepadały.

Widać doskonale, że chcąc uczyć się języków, nie powinniśmy mieć żadnych problemów ze znalezieniem idealnego miejsca do nauki, a przecież wiadomo, że znajomość języków obcych to przyszłość na rynku pracy. Coraz więcej pracodawców wymaga, już nie tylko płynnego mówienia po angielsku, ale również komunikatywnej znajomości innego języka.

Comments are closed.