Jak oryginalnie ozdobić dom lub mieszkanie?

by:

Dom i rodzina

Nasze domy i mieszkania są dla nas najważniejszymi miejscami. Każdego dnia spędzamy w nich mnóstwo czasu, dlatego logicznie rzecz biorąc chcemy czuć się w nich dobrze i bezpiecznie. Wpływ może mieć na to wygląd poszczególnych pomieszczeń. Źle zaaranżowane lub uzupełnione niepraktycznymi przedmiotami nie spełnią naszych oczekiwać i nie pozwolą nam na normalne funkcjonowanie.

Puste i wyzbyte z wszelkich ozdób raczej też nie będą się nam podobać. Jeśli chcemy, by były naprawdę atrakcyjne, musimy wypełnić je licznymi i oryginalnymi ozdobami – chociażby takim paspartu.

Odkryjmy w pierwszej kolejności aktualną stylistykę swojego mieszkania. To ona zadecyduje o naszych następnych krokach aranżacyjnych – mając nowoczesne pomieszczenia, raczej nie uzupełnimy ich wyjątkowo strojnymi obrazami czy pozłacanymi dodatkami. Wszelkie detale dostosujmy do aktualnych aranżacji. Nowoczesność świetnie łączy się m.in. z pop artem, stylem ściśle nawiązującym do sztuki komiksowej. Jest on bardzo zabawny i odważny. Tak wyrazisty i kolorowy, iż fantastycznie przełamuje prostotę nowoczesnych mebli czy ich jednobarwne powierzchnie. Dywany w stylu pop art (wypełnione obrazami przedstawiającymi komiksowe postacie) wspaniale ożywią pokój nastolatka czy nawet naszą własną sypialnię. Wielokolorowe obrazy staną się wypełnieniem pustych i jednolitych ścian. Możemy nawet sami skonstruować swoje niepowtarzalne grafiki. Umieśćmy w dużej ramie niewielki obrazek (możemy go np. wydrukować) i otoczmy go w środku mniejszą ramką passe partout. Całość wywrze na nas ogromne wrażenie. Na tak niepowtarzalne dodatki rzadko kiedy natrafiamy w domach swoich znajomych.

Oryginalność jest teraz w cenie. Nikt z nas nie lubi podążać bezpośrednio za tłumem – zawsze staramy się przełamywać pewne schematy i tworzyć własne niepowtarzalne koncepcje. Zacznijmy je więc kreować w swoich domach i mieszkaniach. Przygotujmy w nich niesamowite aranżacje, które będą doskonale odzwierciedlać naszą bogatą osobowość i odważne uspodobienie.

Comments are closed.