Dekoracje na biurko dla nastolatka

by:

Dom i rodzina

Wszyscy wiemy, jak ciężko jest zagonić dzieci do sprzątania i do lekcji. Zwłaszcza, gdy nasze dzieci osiągnęły już etap tak zwanego „trudnego wieku” i nie zgadzają się na żadną prośbę z zasady. Zresztą, nie możemy im się zawsze dziwić – kto z nas lubi ślęczeć nad dokumentami czy robić porządki? Jest jednak sposób, by zachęcić dziecko w wieku nastoletnim do nauki i wzbudzić w nim chęci do utrzymywania swojego otoczenia w czystości.

Tym sposobem jest uczynienie jego miejsca nauki maksymalnie przyjemnym, a także takim, by nasz nastolatek czuł, że wygląda ono tak, jak mu to odpowiada – i nie chodzi oczywiście o „artystyczny nieład”. Warto zainwestować w ozdoby na biurko. Mało kto lubi puste przestrzenie, gdzie nie ma na czym oka zawiesić ani co wziąć do rąk, gdy akurat robimy sobie chwilę przerwy od pracy. Takie dekoracje na biurko nie tylko sprawią, że miejsce nauki dziecka będzie wyglądać bardzo estetycznie, ale także pozwoli mu poczuć się jak u siebie. Warto więc, by ozdoby na biurko wybierać razem i zachęcić syna bądź córkę, by przemyślało, co chciałoby widzieć na co dzień, gdy będzie akurat siadać do lekcji.

Kolejną zaletą, jaką mają dekoracje na biurko, jest to, że najlepiej swoją funkcję spełniają, gdy dookoła jest czysto. Jeśli więc nastolatek wybierze sobie ozdoby na biurko sam i sam je udekoruje, tym chętniej będzie je sprzątał, by utrzymać stan „personalizacji” jego przestrzeni. Warto postarać się, by dekoracje na biurko nie przypominały dziecku o jego obowiązkach. Dużo lepiej na biurko sprawdzi się piękna ramka, niż wygrawerowany napis.

Comments are closed.