Czym jest rożek dla niemowląt?

by:

Dom i rodzina

Bardzo przydatną rzeczą, z której rodzice maluszka korzystają od pierwszych dni jego życia jest rożek dla niemowląt. Nie dosyć, że bardzo pomaga rodzicom w codziennej opiece nad noworodkiem, to również sprawia, że otulone w niego dziecko czuje się bardzo bezpiecznie, niczym w brzuchu mamy czy też w ramionach rodziców.
Cieszą się one bardzo dużą popularnością, dlatego można je zakupić w większości sklepów z artykułami dla dzieci oraz niemowląt. Wybór jest bardzo szeroki, można wybierać w różnorodności wzorów, kolorów i rozmiarów. Jak wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiedni?
Rożek dla noworodka powinien być przede wszystkim wykonany z materiałów bezpiecznych dla dzieci, najlepiej bawełnianych, przepuszczających powietrze, nie farbowanych toksycznymi farbami, czyli z odpowiednimi atestami. Wysoka jakość produktu zapewni dziecku spokojny i bezpieczny sen, nie będziemy musieli borykać się na przykład z reakcją alergiczną, która może wystąpić po kontakcie z toksyczną tkaniną.
Kolejną ważną sprawą jest rozmiar rożka dla niemowląt. Przede wszystkim musi być on odpowiednio duży, tak aby dziecko się w nim mieściło, a zarazem można było spokojnie włożyć dziecko w otulaczu do wózka.

Rożek dla noworodka występuje w dwóch wersjach: letniej oraz zimowej. Letnia będzie miała cienki wkład, który nie pozwoli na przegrzanie maluszka, natomiast zimowy będzie grubszy, dzięki czemu zapewnimy dziecku odpowiednią ochronę przed chłodem wychodząc na zimowe spacery.
Rożek dla niemowląt może rosnąć wraz z dzieckiem, kiedy wykorzystamy jego funkcję pierwotną może służyć na przykład jako mata do zabawy.

Warto odwiedzić: https://szwalniasnow.pl/kategoria-produktu/rozki-beciki

Comments are closed.